Pyetja e Edi Ramës për “gënjeshtarët”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:15 22-07-2015 Pyetja e Edi Ramës për “gënjeshtarët”

“Një pyetje për gënjeshtarët”. Kështu e ka nisur postimin e tij kryeministri Rama lidhur me ligjin e Arsimit të Lartë aq shumë të diskutuar e debatuar së fundmi.

“Sot u vendosen +20.211 kuota pranimi në universitete dhe tarifat e studimit s'rriten asnje qindarkë! Pse gënjeni?!”,pyet kryeministri Rama. Në këtë lumë akuzash e kundërakuzash, në fakt nuk po kuptohet më se kush gënjen kë dhe për çfarë.

Kundërshtarët e ligjit për Arsimin e Lartë thonë se ky ligj antikushtetues do të prekë rëndë shtresën e varfër, ndërsa për Ramën, ata janë duke spekuluar me të varfërit pasi sipas kryeministrit reforma do të jetë revulucionare duke mbështetur studentët ekselentë dhe garantuar transparencë.

 

      

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në Shqipëri apo jashtë saj? Kush ka zgjedhur ku... (Vende dhe personazhe)
Joni i Ardit Gjebresë në Parga të Prevezës shkruan: Qyteti i vjetër grek. Komentuesja: Është Çamëri »
Article Logic
Execution time: 0.0042672157287598
array(1) { ["section"]=> string(41) "pyetja-e-edi-rames-per-genjeshtaret-16762" }