Pyetja e UEFA-s për tifozët: A duhet të jetë “Neymari” shqiptar pjesë e Europianit?

Publikuar tek: sport, më 16:14 15-04-2016 Pyetja e UEFA-s për tifozët: A duhet të jetë “Neymari” shqiptar pjesë e Europianit?

Faqja zyrtare e UEFA-s, dedikuar Kampionatit Europian ‘France 2016’, e ka konsideruar talentin shqiptare të Vitesse-s, Milot Rashicën, me brazilianin Neymar që luan për Barcelonën.

UEFA shtron pyetjen për tifozët shqiptarë nëse Rashica meriton apo jo të jetë në Euro 2016. “Përgjigja e Shqipërisë për Neymar… Milot Rashica ka impresionuar te Vitesse në sezonin e tij debutues. Një yll në Euro 2016?”

Ndërkohë që të shumtë janë tifozët shqiptarë dhe të huaj që shprehen të bindur se talenti kosovar meriton të jetë pjesë e skuadrës së drejtuar nga Gianni de Biasi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shorti/ Ja çiftet gjysmëfinaliste të Champions League
Si i shqipton emrat e futbollistëve shqiptarë? Gianni de Biasi në provë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.089205026626587
array(1) { ["section"]=> string(85) "pyetja-e-uefa-s-per-tifozet-a-duhet-te-jete-neymari-shqiptar-pjese-e-europianit-37780" }