Qëllohet dhe armë zjarri dhe thikë deputetja në Britaninë e Madhe

Publikuar tek: bota, më 15:42 16-06-2016 Qëllohet dhe armë zjarri dhe thikë deputetja në Britaninë e Madhe

Qëllohet dhe armë zjarri dhe thikë deputetja në Britaninë e Madhe, Jo Cox.

Deputetja 45 vjeçare  i përket Partisë Laburiste ndërsa ende nuk bëhen me dije shkaqet apo rrethanat e ngjarjes.

Menjëherë në Britani ka nisur një operacion masiv nga ana e autoriteteve policore për gjetjen e autorit ndërsa bëhet me dije se është arrestuar një 52 vjeçar që dyshohet se mund të ketë lidhje me krimin.

Pas ngjarjes ka reaguar edhe kryeministri David Cameron që ka dënuar aktin dhe është shprehur i shqetësuar për çfarë ka ndodhur. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12157583236694
array(1) { ["section"]=> string(71) "qellohet-dhe-arme-zjarri-dhe-thike-deputetja-ne-britanine-e-madhe-43710" }