Qendra e votimit ishte veshur me postera të LSI-së, bllokohet votimi

Publikuar tek: politike, më 08:09 21-06-2015 Qendra e votimit ishte veshur me postera të LSI-së, bllokohet votimi Foto ilustruese

Një qendër votimi është bllokuar në Shkodër. Shkak për këtë janë bërë postrat e LSI-së. Komisionerët janë konfliktuar , për shkak se  qendra e votimit ishte veshur nga posterat e LSI-së ç’ka sipas tyrte deformon bindjet e qyterëve në ditën e zgjdhjeve. Kundërshtitë mes komisionerëve kanë çuar në mbylljen e qendrës së votimit, duke ndaluar kështu edhe qytetarët që të votojnë. Ende nuk bëhet e ditur se kur mund të fillojë procesi normalisht.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrezikohet procesi i votimit në Tepelenë, kandidati i majtë dhe i djathtë me të njëjtin numër(Foto)
Gabimet në listat zgjedhore, pezullohet votimi në Roskovec »
Article Logic
Execution time: 0.019150972366333
array(1) { ["section"]=> string(73) "qendra-e-votimit-ishte-veshur-me-postera-te-lsi-se-bllokohet-votimi-14185" }