Qeveria falenderon bizneset shembullore, ja dhurata dhe letra e firmosur nga Edi Rama

Publikuar tek: politike, më 12:00 27-12-2015 Qeveria falenderon bizneset shembullore, ja dhurata dhe letra e firmosur nga Edi Rama

Qeveria ka vendosur që të falënderojë me anë të një letre të gjitha bizneset e vogla që jaën të rregullta dhe veprojnë sipas ligjit.

Në letrën e nënshkruar nga kryeministri Edi Rama, thuhet se këto biznese janë në rrugën e duhur të historiës së zhvillimit ekonomik dhe social të vendit. Pronarët e biznezeve njoftohen se kanë përfituar edhe ulje të taksës mbi fitimin me 5%.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një gjyqtar shqiptar sulmon ambasadoren e BE, Romana Vllahutin?
Majlinda Bregu si nuk e keni parë, me kostum sportiv dhe pa make-up (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.027036190032959
array(1) { ["section"]=> string(90) "qeveria-falenderon-bizneset-shembullore-ja-dhurata-dhe-letra-e-firmosur-nga-edi-rama-28659" }