QEVERIA përjashton nga taksat HOTELET me 4-5 yje me vlerë 8 milion euro, FMN KUNDËR vendimit

Publikuar tek: ekonomi, më 14:10 13-11-2017 QEVERIA përjashton nga taksat HOTELET me 4-5 yje me vlerë 8 milion euro, FMN KUNDËR vendimit

Këshilli i Ministrave ka miratuar mbrëmjen e djeshme projektligjin që parashikon një “status special”. Ata që do përfitojnë nga ky status janë hotelet me 4 e 5 yje që kanë investuar pasuri me vlerë 8 milion-15 milion euro.

Sipas këtij vendimi hotelet në fjalë do përfitojnë nga lehtësirat fiskale sipas statusit që i jep Ministria e Ekonomisë . Sa i takon kritereve, procedurave dhe dokumentacionit që duhet të plotësojnë subjektet që duan të aplikojnë për statusin “Investitor në strukturë akomoduese me 4 ose 5 yje, status special”, kjo përcaktohen nga Këshilli i Ministrave.

Nga ana tjetër Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) e sheh këtë nismë si prishje barazisë mes investitorëve të vegjël e të mëdhenj gjë që sipas tyre le hapësirë për evazion fiskal.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputetët e PS dhe PD i sulen ministrit Ahmetaj: Kjo që thoni ju është tallje, pse nuk i përgjigjesh pyetjes
ZBULOHEN SHIFRAT: Shqiptarët kanë transferuar paratë jashtë, sa arriti vlera në 2016-ën »
Article Logic
Execution time: 0.021358966827393
array(1) { ["section"]=> string(97) "qeveria-perjashton-nga-taksat-hotelet-me-4-5-yje-me-vlere-8-milion-euro-fmn-kunder-vendimit-99381" }