“Qindra të ftuar në ditëlindjen luksoze të djalit 1 vjeçar të këshilltarit të Ramës në Kotor”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:15 28-05-2016 “Qindra të ftuar në ditëlindjen luksoze të djalit 1 vjeçar të këshilltarit të Ramës në Kotor”

Djali i këshilltarit të kryeministri, Endri Fuga  ka mbushur 1 vjeç dhe mesa duket për këtë është organizuar një festë e madhe me qindra të ftuar.

Kështu të paktën bën me dije gazetari Artur Cani përmes dy postimeve të njëpasnjëshme në rrjetet sociale.

Në postimin e parë Cani shkruan:

“Dinastia Fuga (Endri) festoi datelindjen e djalit te tij 1 vjecar. Urime ... urime ... urime.
Por me duket ekstravagant fakti qe te ftuarit ishin me qindra e qe te mos binin ne sy qokat beheshin ne Kotor.
Une qe kam mbaruar per inxhinieri pyes: "Keshtu si e ka nisur ku do ta vestoje 2 vjetorin, po 3 ...po ....”

Postimi i dytë:

“Sa degjoj historine e festimeve te me re fundit te dinastise Fuga, vetem nje vjrcar, Mazia, gjyshi im per ata qe se njohin me tha: "Mua, tha Mazia, me morri zoti me mgriti me ngriti por kur me pa suratin e me leshoi, shpetova vetem me nje kembe te thyer po ne Tirane me leshoi, ca te tjere po i ngre e po i ngre e akoma s'ja ka pare suratin. Varet nga sa larte do jene kur tja shohe suratin se qellon qe thyen edhe qafen e vete ne te semes". Perfundoj duke qeshur me qesendi Mazja.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071461200714111
array(1) { ["section"]=> string(97) "qindra-te-ftuar-ne-ditelindjen-luksoze-te-djalit-1-vjecar-te-keshilltarit-te-rames-ne-kotor-41750" }