Qytetari “kritikon” Ramën për ministrat, kryeministri "ia mbyll" gojën me 2 fjalë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:27 22-05-2017 Qytetari “kritikon” Ramën për ministrat, kryeministri

Kryeministri Edi Rama ka pasqyruar vizitën e tij në Bashkinë e Devollit duke publikuar disa foto dhe një përshkrim të takimit në facebook.

Një qytetar ka komentuar në postimin e kryeministrit teksa shprehet i habitur se Shqipëria edhe pse me gjithë këto burime natyrore është më prapambetura sakaq e ka krahasuar vendin tonë me Kroacinë e cila sipas komentuesit mbahet nga turizmi.

Ajo që vuihet re është se qytetari i ka ngatërruar pak “stacionet” dhe nuk është shumë i saktë në atë që shkruan.

Komenti i Ramës ka qenë i menjëhershëm ku i shkruan "mos jep mend për diçka që nuk e di".

Qytetari: Z Kryeminister me habit nje gje shqiperia me gjithe ate burime natyrore qe ka pse eshte shume e prapambetur Kroacia vetem na turizmi mbahet si vend nuk largohet asnje te kerkoje azile neper vendet e europes pagesat jane mesatare 300euro deri 400euro pagesat kurse shqiperia eshte shume mbrapa e jemi dhe vend i vogel ju thoni do bejm shtet po ty po te iken gjithe rinia o zotri sepse aty skane te ardheme ju doni e nje mandat tjeter per interesat tuaja se populli nuk do fasada e palma se nuk eshte shqiperia dubai ku ka sheik punoni o per populli duke ndihemuar te rinjte e mos lejuar tu largohen na vendi tyre se kush do e bej pastaj vendi pensionistet dhe ata jane shteresa me e vuajture e marin nje pension modest nuk Behet shteti me palma por duke i riture pagat hapure vende pune riture asistencat sociale afruare investimet e huaja qe sjedhin punsim e zhvilluar turizmin me ndertimin e shume resorteve turistik e kjo gje behet me pune e jo me pralla e fjale te bukura na fb e jo duke vendosur ca ministra te pafte qe vec te krekosen e te shfrytezojn na postet qe u jepen 

Rama: Arsi, nje gje te siguroj, qe nuk ke kuptuar akoma se si behet shteti dhe nuk ke asnje faj per kete, po faj ke kur jep mend per dicka qe nuk e di!

Capture_copy.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05693793296814
array(1) { ["section"]=> string(82) "qytetari-kritikon-ramen-per-ministrat-kryeministri-ia-mbyll-gojen-me-2-fjale-79533" }