Qytetarja i ngre zërin kryeministrit: Ujin e kemi skandal. Rama: Nuk e kemi përgjegjësi ne

Publikuar tek: barometri, më 07:50 03-06-2018 Qytetarja i ngre zërin kryeministrit: Ujin e kemi skandal. Rama: Nuk e kemi përgjegjësi ne

Kryeministri Rama ndodhet në Cërrik në turin e radhës të llogaridhënies. Gjatë takimit një qytetare e revoltuar iu ankua kryeministrit se uji që ata konsumojnë është tepër i rrezikshëm. Ndërsa Rama iu përgjigj se problemi do të rishikohet, por është përgjegjësi e bashkisë.

 

 

Qyetarja: Ujtin e kemi skandal. Unë jetoj me 140 mijë lekë. Tubat tona janë skandal.

Rama: Kuptova, kuptova

Qyetarja: Tani që t’ju sqaroj e para e punës. Ujësjellësi është përgjgjësi e bashkive jo e qeverisë. Ne kemi ndërmarrë një operacion në bashkëpunim me bashkitë për të përmirësuar situatën. Kur vjen puna te uji nuk mund tu mohohet njerëzve dhe investimet në ujësjellës  ne do japim investime në ato sisteme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032611131668091
array(1) { ["section"]=> string(94) "qytetarja-i-ngre-zerin-kryeministrit-ujin-e-kemi-skandal-rama-nuk-e-kemi-pergjegjesi-ne-123052" }