Një tym i madh është shkaktuar në aeroportin “Adem Jashari”, i cili dyshohet se ka ardhur nga një restorant që…
Një nga traditat e dasmave në Shqipëri është gjuajtja me armë zjarri në shtëpinë ku është ahengu.
Irani vazhdoi të jetë ‘një shtet sponsorizues i terrorizmit’ edhe në vitin 2016 me grupacionet të cilat i kanë mbështetur…
Prej disa ditësh tashmë, rajone të tëra të Malit të Zi janë nën pushtetin e flakëve. Policia malazeze  bën me…
Policia greke ka shkatërruar një rrjet të strukturuar të trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Greqisë, me bazë në qytetin…
Prej disa ditësh, Kroacia është nën pushtetin e flakëve dhe institucionet qeveritare në vend janë vënë në qendër të kritikave…
Policia italiane ka arritur të arrestojë një shtetas të dyshuar si vrasësin e shqiptarit 49-vjeçar Demir Hyseni, mëngjesin e sotëm…
Një ndodhi që shkaktuar panik dhe që nuk ua ka siç duhet pushimet disa turistëve anglez, raportohet të ketë ndodhur…
Një 21-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi është kapur me sasi të konsiderueshme droge, të cilën e kishte…
Krijmi i koaliciont të LSDM me partitë shqiptare u kundërshtua ashpër nga opozita maqedonase për një aryse të veçantë.
Disa pako plot me lënde narkotike, marijuane kanë mbushur bregun e detit në plazhet e Montesilvano, Francavilla al Mare dhe…
Në sheshin ‘Skënderbe’ në Shkup, tek monumenti i heroit tonë kombëtar Skënderbe, në krye të Çarshisë së Shkupit është duke…
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Tanja Fajon, në vlersimin për Ballkanin ka thënë se “Mali i Zi nuk ka…
Në një nga datat më të rëndësishme për Turqinë, atë të përvjetorit të parë të përpjekjes së dështuar për grushtshteti…
Gjatë një taimi me presidentit gjerman  Frank Valter Steinmeier dhe homologut të tij austriak Alexander Van der Bellen kanë bërë…
Koalicioni PAN ka njoftuar se seanca e konstituimit të Parlamentit të ri,  do të mbahet të mërkurën e ardhshme.
Page 1 of 150

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al