Rama 30 minuta në Presidencë, çfarë diskutoi me Metën

Publikuar tek: politike, më 19:12 13-06-2018 Rama 30 minuta në Presidencë, çfarë diskutoi me Metën Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme zhvilloi një takim me Presidentin Ilir Meta, në ambientet e Presidencës.

Takimi mësohet se zgjati rreth 30 minuta, dhe çështja kryesore që u diskutua ishte marrëveshja detare me Greqinë. Sakaq, në diskutim janë përfshirë dhe çështjet e tjera që po diskutohen nga negociatorët në lidhje me dy vendet, Shqipëri-Greqi.

Ndërkohë grupi i negociatorëve vazhdon punën për çështjet e përbashkëta. Burimet bëjnë me dije se u diskutua edhe për çështjet e  tjera politike në vend.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Debate nga Llogaridhënia e Ramës, të rinjtë ‘ZBULOJNË’ të gjithë bisedën
“Ministra dhe kryebashkiakë të përfshirë në krim e korrupsion, “bomba” e Salianjit: Do dalin skandale përvëluese për qeverinë »
Article Logic
Execution time: 0.017076969146729
array(1) { ["section"]=> string(59) "rama-30-minuta-ne-presidence-cfare-diskutoi-me-meten-124271" }