Rama bëhet nostalgjik, kujton kohën kur ishte kryetar bashkie: Më vjen keq që jam shkëputur, çdo 2-3 muaj dilja natën, survejoja punimet

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:40 14-11-2017 Rama bëhet nostalgjik, kujton kohën kur ishte kryetar bashkie: Më vjen keq që jam shkëputur, çdo 2-3 muaj dilja natën, survejoja punimet

Kryeministri Edi Rama në ditën ndërkombëtare të diabetit ka vizituar një familje të prekur nga kjo sëmundje.

I shoqëruar edhe nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ata kanë parë nga afër gjendjen dhe si e përballojnë financiarisht këtë shqetësim, që ka prekur edhe fëmijët e tyre.

Pasi ka mësuar situatën e familjes dhe dha lajmin e mirë se nga janari do të nis rimbursim për ilaçet e fëmijëve, Rama kujtoi edhe kohën kur ishte kryetar bashkie dhe survejonte punimet në kryeqytet gjatë natës. Kjo pasi i zoti i shtëpisë aktualisht punon taksist.

Rama: Më vjen keq që jam shkëptur nga taksitë. I përdorja kur isha kryetar bashkie dhe i kisha si barometër. Një herë në dy -tre muaj merrja ndonjë taksi gjatë natës, se rrija për të parë punimet, dhe aty i merr vesh të gjitha si duket situata.

Gruaja: Ky nuk flet shumë si taksist që është.

Rama: T’i hy një herë në makinë këtij unë, bëjm nja dy orë xhiro natën e di ujnë si flet ky, po mos thotë dhe gjëra që s’duhet t’i dish pastaj (qeshin). Ka akoma taksi informale thonë, nevojë tregut që duhet parë, por ka përmirësim të madh. Taksistin dikur e bënin edhe policët. Ditën polic, pasdite hiqnin rrobat dhe i binin në qafë edhe atyre që ishin taksapagues.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bëhet e “gjallë” Jonida Shehu pas largimit nga Top Channel dhe zënkës me Vjollca Hoxhën
Aktori i njohur Julian Deda publikon foton me ‘të fortin' e Shkodrës »
Article Logic
Execution time: 0.018277883529663
array(1) { ["section"]=> string(138) "rama-behet-nostalgjik-kujton-kohen-kur-ishte-kryetar-bashkie-me-vjen-keq-qe-jam-shkeputur-cdo-2-3-muaj-dilja-naten-survejoja-punimet-99521" }