Rama dhe Rroshi inagurojnë monumentin e demokracisë në qendër të Kavajës

Publikuar tek: politike, më 18:25 19-06-2015 Rama dhe Rroshi inagurojnë monumentin e demokracisë në qendër të Kavajës Foto: Besmir Veshi/ Momenti i inagurimit të monumentit nga Rama dhe Rroshi

Sot pas mitingut përmbyllës të kandidatit të majtë në Kavajë Elvis Rroshit, njëkohësisht kryetar i kësaj bashkie, kryeministri Rama dhe kandidati kanë inaguruar monumentin e demokracisë vendosur në qendër të Kavajës.

Ky monument u vendos pas heqjes së “dy gishtave” një vit më parë. Për  heqjen e këtij monumenti Partia Demokratike protestoi në qendër të qytetit por Rroshi tha se “ky shesh i rikonstruktuar kërkon këtë monument për këtë pamje”.

Lexo edhe: Vendoset monumenti i ri në Kavajë, zëvendëson "dy gishtat"

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama në Kavajë: Nuk ka asnjë mister me emrin e Vinit, rëndësi ka që sot është i nderuar
Familja e Ziver Veizit i telefonon Albert Çacit: PS na harroi »
Article Logic
Execution time: 0.024763107299805
array(1) { ["section"]=> string(78) "rama-dhe-rroshi-inagurojne-monumentin-e-demokracise-ne-qender-te-kavajes-14032" }