Rama: Do ta bëj Shqipërinë me 3 aeroporte, pasnesër nis fluturimet Air Albania

Publikuar tek: politike, më 22:18 13-09-2018 Rama: Do ta bëj Shqipërinë me 3 aeroporte, pasnesër nis fluturimet Air Albania

Mbrëmjen e sotme Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin Open të Eni Vasilit ku ka folur ndër të tjera dhe për fluturimet e reja të kompanisë Air Albania.

“Dua që Shqipëria të ketë këtë mandat të paktën dy aeroporte, shpresoj të ketë tre. Do hapim areporotin e Kukësit, aerporoti i Vlorës po ashtu, dhe shpresojmë aerporti i Sarandës. Pasnesër fillon fluturimet Air Albania, me çmime të arsyeshme. Nesër prezantohet Air Albania, pasnesër fillon fluturon” ka thënë ai.

Sakaq, Rama ka mohuar se Air Albania do të kryej fluturime Tiranë-Prishtinë, siç është përfolur më herët.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata e papritur: Rama paralajmëron NDRYSHIME në QEVERI pas të hënës?
Largimi nga politika, Rama: Nuk do të katandisem si doktori »
Article Logic
Execution time: 0.0042030811309814
array(1) { ["section"]=> string(83) "rama-do-ta-bej-shqiperine-me-3-aeroporte-pasneser-nis-fluturimet-air-albania-134242" }