Rama e Balla çojnë në Kuvend amendamentin: Ja kujt i hiqen medaljet

Publikuar tek: politike, më 11:00 21-12-2015 Rama e Balla çojnë në Kuvend amendamentin: Ja kujt i hiqen medaljet

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti Taulant Balla kanë depozituar në Kuvend amendamente me ligjin për medaljet.

Kjo vjen pas revoltës së shkaktuar së fundmi nga dekorimet e qeverisë që ndër të tjera, dekoroi edhe hetuesin e At Zef Pllumit.

Sipas amendamentit të dorëzuar në Kuvend, medaljet duhet t’i hiqen ish anëtarëve të byrosë si dhe drejtuesve të komunizmit. Amendamentet në ligjin për medaljet, sipas News 24 futen sot në seancën plenare që shënon edhe përfundimin e punimeve për këtë sezon.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Partia Demokratike ka protestë por ja ku ndodhet Rama
Topalli pyet për Ramën, Meta i kujton sa i gjatë është Beqaj »
Article Logic
Execution time: 0.0038599967956543
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-e-balla-cojne-ne-kuvend-amendamentin-ja-kujt-i-hiqen-medaljet-28249" }