Rama e la jashtë kabinetit të ministrave, zbuloni “profesionin” e ri të Bledi Çuçit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:24 16-10-2017 Rama e la jashtë kabinetit të ministrave, zbuloni “profesionin” e ri të Bledi Çuçit

Bledi Çuçi, ish-ministri i Shtetit për Çeshtjet Vendore është një nga përfaqësuesit e rëndësishëm që mbeti jashtë kabinetit qeveritar në mandatin “Rama 2”.

Pasi kjo ministri u shkri në mandatin e dytë qeverisës, Çuçi duket se ka gjetur një “profesion” të ri.

Në profilin e tij në facebook, ish-ministri po promovon një grup muzikantësh nga Përmeti, që sipas tij kërkojnë mbështetje, pasi janë aspirant për tregun ndërkombëtar dhe se në 20 tetor do të mbajnë koncert në Tiranë.

“Keta muzikante te mrekullueshem te Permetit jane tani ne rruge per t'u bere te njohur ne tregun nderkombetar te muzikes, per hir te perkrahjes plot dashuri nga Joy Boyd, Andrea Goertler dhe Edit Pula. Per ju qe jeni ne Tirane, mos mungoni ne koncertin e ketij grupi, i cili do te mbahet ne date 20 tetor ne Tirane. Albumi i ketoj grupi eshte nje dhurate e bukur qe mund t'ia beni vetes, njerezve tuaj te dashur apo miqve tuaj nga jashte qe duan ta njohin me shume Smuziken popullore shqiptare”, shkruan ish-ministri. 

 

beld.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015919923782349
array(1) { ["section"]=> string(86) "rama-e-la-jashte-kabinetit-te-ministrave-zbuloni-profesionin-e-ri-te-bledi-cucit-96056" }