Rama e mbrojti, ZBULOHET çfarë u tha Xhafaj socialistëve para se të ndizeshin kamerat në mbledhjen e grupit

Publikuar tek: politike, më 11:32 16-05-2018 Rama e mbrojti, ZBULOHET çfarë u tha Xhafaj socialistëve para se të ndizeshin kamerat në mbledhjen e grupit Nga mbledhja e grupit të PS

“Keni mirënjohjen time, faleminderit që më keni mbështetur”, është kjo deklarata e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj drejtuar kolegëve të tij socialistë ditën e sotme.

Këtë mesazh Xhafaj e dha pak minuta para se të ndizeshin kamerat, në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PS.

Kujtojmë se kryeministri Rama nuk kërkoi dorëheqjen e Xhafajt, por u shpreh se audio-përgjimet e publikuara nga PD nuk janë të vërteta.

Ndërsa PD ka organizuar një protestë para Ministrisë së Brendshme dhe kërkon largimin nga detyra të Xhafajt.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha në Sofje takon Daul: Mos hapja e negociatave ndëshkon Shqipërinë dhe ndihmon politikanët që kanë tradhëtuar qytetarët
Përfundon protesta e opozitës te ministria e Brendshme, këto janë pakot ‘dhuratë’ »
Article Logic
Execution time: 0.024573087692261
array(1) { ["section"]=> string(113) "rama-e-mbrojti-zbulohet-cfare-u-tha-xhafaj-socialisteve-para-se-te-ndizeshin-kamerat-ne-mbledhjen-e-grupit-120955" }