Rama e nis ditën me lajmin e mirë, shumë gra nuk e dinin (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:15 10-01-2018 Rama e nis ditën me lajmin e mirë, shumë gra nuk e dinin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e së mërkurës me lajmin e mirë për të gjitha gratë dhe vajzat e Burrelit.

Tashmë ato nuk do të duhet të udhëtojnë drejt spitaleve rajonale apo drejt Tiranës për të marrë një shërbim gjinekologjik, por tashmë ministria ka vënë në dispozcion një staf mjekësh për të kryer të gjitha vizitat e nevojshme. 

“MIRËMËNGJES dhe me këtë shembull se si sistemi i patronazhimit të spitaleve rajonale e bashkiake nga qendrat universitare të Tiranës po zbatohet për nënat dhe fëmijët në spitalin e Burrelit, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kryeministri Edi Rama. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066671371459961
array(1) { ["section"]=> string(68) "rama-e-nis-diten-me-lajmin-e-mire-shume-gra-nuk-e-dinin-video-106045" }