Rama e nis ditën me pamje nga fabrika e re, ku u punësuan 300 persona (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:07 04-01-2018 Rama e nis ditën me pamje nga fabrika e re, ku u punësuan 300 persona (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me pamjet e fabrikës së re të bakrit në zonën e Spaçit në Mirditë.

Rama shkruan në rrjtete sociale se veç punësimit të 300 personave, ky investim pritet të kenë një impakt ekonomik rreth 6 milionë dollarë në vit për gjithë zonën e Mirditës.

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të Fabrikës së re të Pasurimit të Bakrit në Spaç, ku përveç 300 të punësuarve të rinj, investimet e fazës së parë prej 11 milionë dollarësh në teknologji bashkëkohore që mbron mjedisin, pritet të kenë një impakt ekonomik rreth 6 milionë dollarë në vit për gjithë zonën e Mirditës”, shkruan Rama këtë mëngjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071520805358887
array(1) { ["section"]=> string(81) "rama-e-nis-diten-me-pamje-nga-fabrika-e-re-ku-u-punesuan-300-persona-video-105355" }