Rama entuziast, vazhdon shpreh emocionet me ikona: Stadiumi i Shkodrës yll nga gërmadhë që ishte

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:01 11-05-2016 Rama entuziast, vazhdon shpreh emocionet me ikona: Stadiumi i Shkodrës yll nga gërmadhë që ishte

Punimet për stadiumin e Shkodrës, “Loro Boriçi”  janë drejt fundit edhe pse ka patur një vonesë në kontratën e shfrytëzimit nga Bashkia Shkodër.

Këto janë pamjet që tregojnë si duket stadiumi tani që po shkohet drejt finalizimit të projektit. Rama ka përdorur me entuziazëm ikonën e yllit, gjë të cilën ka nisur ta bëjë shpesh në komunikimin e tij në Facebook, ndërsa e ka cilësuar stadiumin një impant spektakolar

“Stadiumi i ri i Shkodrës yll (përdor ikonën e yllit) nga një gërmadhë komuniste në një impiant spektakolar për sportin dhe jetën urbane”, shkruan Rama.

“Loro Boriçi” ka 17 mijë vende dhe është modeluar si stadiumi më modern në vend, me një investim prej rreth 12 milionë eurosh.

edi1.png

std.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024863004684448
array(1) { ["section"]=> string(100) "rama-entuziast-vazhdon-shpreh-emocionet-me-ikona-stadiumi-i-shkodres-yll-nga-germadhe-qe-ishte-40124" }