Rama fotot nga Erseka: Pas dy dekadash harresë, braktisje, rrënim...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:21 24-02-2016 Rama fotot nga Erseka: Pas dy dekadash harresë, braktisje, rrënim...

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar  fotot nga Erseka në kuadër të ndryshimeve që kanë ndodhur në qytet. Rama thotë se pas dy dekadash braktisje dhe harrese, “era e ndryshimit”, ndjehet edhe në këtë bashki.

“Pas dy dekadash harresë, braktisje, rrënim, era e ndryshimit ka prekur edhe bashkinë e izoluar të Ersekës, ku përveç rrugës së re që e lidh atë me Korçën, përmes Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane është ndërtuar qendra e re e qytetit plot histori e kulturë”, shkruan Rama ndërsa publikon fotot.

{gallery}ediramaerseke{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Të ka lali shpirt, të ka Oni xhan...”, çfarë mund të bësh për 2 mijë lekë
Vajzat ia prishin qejfin ministres Kodheli, ajo jep shembullin e Kukësit »
Article Logic
Execution time: 0.0045301914215088
array(1) { ["section"]=> string(68) "rama-fotot-nga-erseka-pas-dy-dekadash-harrese-braktisje-rrenim-33397" }