Rama i çoroditur, jep një njoftim të rëndësishëm por...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:04 21-03-2017 Rama i çoroditur, jep një njoftim të rëndësishëm por...

Sado që ironizon përmes batutave kundërshtarët në çadrën e protestës, duket se situata aktuale politike e ka shqetësuar jo pak kryeministrin Edi Rama.

Kjo “çoroditje” e kryeministrit  po reflketohet tanimë edhe në mënyrën se si shkruan.

Dhe është e pafalshme për një fanatik të gjuhës shqipe, siç është Rama, të japë një njoftim të rëndësishëm me një gjuhë “chat-istësh” e për më tepër plot me gabime.

“Sonte 21:00 Inë Studion e Hapur të Eni Vasilit, News 24”. Live Fb”, shkruan Rama dhe i fut një të qeshur në fund ndërsa nuk merr mundimin të korrigjojë gabimet ndonëse ka nga mbrapa edhe një staf të tërë që paguhet veç për këtë punë.

ed.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023337125778198
array(1) { ["section"]=> string(57) "rama-i-coroditur-jep-nje-njoftim-te-rendesishem-por-72633" }