Rama I HABIT të gjithë, nis të recitojë para mësueseve: Që ti të vije kaq e bukur, me këta flokë e më këtë hap...

Publikuar tek: aktualitet, më 11:49 14-09-2018 Rama I HABIT të gjithë, nis të recitojë para mësueseve: Që ti të vije kaq e bukur, me këta flokë e më këtë hap...

Kryeministri Edi Rama i ka habitur të gjithë me veprimin që ka bërë gjatë takimit me mësues nga e gjithë Shqipëria.

Në fund të fjalës së tij, Rama vendosi të recitojë një poezi të famshme të shkrimtarit të madh Ismail Kadare, “Në parkun që mbuluan fletët”.

“Më toleroni dështimin e mundshëm, do ndahem nga ju duke recituar për ju dhe duke kërkuar ndjesë atyre që nuk janë në gjininë time se recitimi nuk është për ta”, u shpreh Rama para se të niste të recitonte. 

Dy strofa që recitoi Rama para mësueseve:

Që ti të vije kaq e bukur 
Me këta flokë, me këtë hap 
Toka të egrën klimë e zbuti 
Dhe akullnajat ktheu mbrapsht. 

Dhe s'kish se si të ndodhte ndryshe 
Të ndodhte ndryshe s'kish se si. 
U desh të zhdukeshin përbindshat 
Që te kjo botë të vije ti...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ajsbergu i drejtësisë
Plagosja në Divjakë, deputeti demokrat akuza policisë: Këta të vrasin dhe në gjumë »
Article Logic
Execution time: 0.059502840042114
array(1) { ["section"]=> string(114) "rama-i-habit-te-gjithe-nis-te-recitoje-para-mesueseve-qe-ti-te-vije-kaq-e-bukur-me-keta-floke-e-me-kete-hap-134296" }