Rama i habitur sa s’ka: Çudi e madhe! Prapë me Tiranën këta?!

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:15 13-01-2017 Rama i habitur sa s’ka: Çudi e madhe! Prapë me Tiranën këta?!

“Çudi e madhe! Prapë me Tiranën këta?! “ Kështu ironizon kryeministri Edi Rama për dy faqet që media italiane “Corriere della Sera”, i ka kushtuar planit rregullues të Tiranës.

 “Dy faqe në Corriere della Sera, ku flitet për drejtim vizionar e për 16 vjet epokë modernizimi, për një qytet të betonizuar, të pajetueshëm e të njëmijë të zezave?! Po që lëvdojnë edhe këta Planin e Ri Rregullues të Tiranës, për të cilin nuk lanë llaf pa thënë (si ngahera) shqupatarët dhe analistët gjithollogë?!” përfundon komentin e tij me të njëjtat tone ironie shefi i kabinetit.

edi.png

edi1.jpg

edi2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025182008743286
array(1) { ["section"]=> string(63) "rama-i-habitur-sa-s-ka-cudi-e-madhe-prape-me-tiranen-keta-65430" }