Rama i tha lodër, Basha i kundërpërgjigjet: Përsheshi i batutave tregon...

Publikuar tek: politike, më 15:11 30-11-2017 Rama i tha lodër, Basha i kundërpërgjigjet: Përsheshi i batutave tregon...

Një maratonë  e gjatë replikash ka qenë ajo e kreut te Opozitës me atë të Qeverisë në Kuvend. Ishte Rama ai që fillimisht e quajti Bashën lodër.

Ndërsa pas kësaj i është kundërpërgjigjur edhe Basha.

“Përshesh i batutave tregon në fakt lodrën në duart e Edi Ramës. Por, ky është problemi më i madh, pasi kjo lodër është Shqipëria. Duhet t’ ia heqim nga duart,  Shqipëria nuk është lodër. Ndaj i themi çdo shqiptari dhe çdo socilaisti të ndershëm të reflektojnë”, është shprehur Lulzim Basha.

Ndërsa më tej kryedemokrati i kërkon Ramës që një situatë e tillë duhet të marrë fund njëherë e përgjithmonë.

“Duhet të marrë fund dhe që të marrë fund ne duhet të kemi zgjedhje të lira dhe të ndershme. Por kjo nuk ka për të ndohdur nga dikush që ka frikë nga kjo. Unë nuk kërkoj asgjë nga ty vetëm të reflektosh që të hapësh vetë rrugë. Por kjo nuk duhet të jetë kurresei në dëshirën tënde dhe nuk duhet të jetë kurrsesi në vullnetin tënde”, përfundoi Basha. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020599126815796
array(1) { ["section"]=> string(76) "rama-i-tha-loder-basha-i-kunderpergjigjet-persheshi-i-batutave-tregon-101372" }