Rama ironi me PD pas raportit të “TI”: Njoftoni SHQUP-in për këtë skandal

Publikuar tek: politike, më 13:17 27-01-2016 Rama ironi me PD pas raportit të “TI”: Njoftoni SHQUP-in për këtë skandal

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar në rrjetet sociale Partinë Demokratike pas publikimit të raportit të ‘Transparency International’, që theksonte përmirësimin e renditjes së Shqipërisë në luftën kundër korrupsionit.

“Transparency International: Shqipëria një vend shumë të përmiresuar në renditjen vjetore antikorrupsion! Njoftoni SHQUPin për këtë skandal:-)”, shkruan Rama në statusin e parë në Facebook.

Më tej, Rama shpreh besimin e se reformat e ndërmarra nga qeveria e tij do të japin padyshim më tepër rezultate në këtë betejë.

“Korrupsioni mbetet problem padyshim dhe reformat do të japin edhe shumë më tepër rezultate në këtë beteje! Vendosmëri, punë, durim, besim”, thuhet në statusin e dytë të kryeministrit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tahiri në test gjithë policinë: Kush nuk e kalon ikën! Ministri merr edhe një vendim personal: Kolegët ma kundërshtuan
Braçe publikon një tabelë dhe sulmon ‘’Politikanët pronarë’’: Konflikt skandaloz interesi! »
Article Logic
Execution time: 0.021815061569214
array(1) { ["section"]=> string(76) "rama-ironi-me-pd-pas-raportit-te-ti-njoftoni-shqup-in-per-kete-skandal-31068" }