Rama 'ironizon' sërish gazetaren italiane: Këto pamje tregojnë Shqipërinë tjetër (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:23 14-11-2017 Rama 'ironizon' sërish gazetaren italiane: Këto pamje tregojnë Shqipërinë tjetër (VIDEO)

Kryeministri Rama ka publikuar së fundmi një video, e cila ka të bëjë punimet që janë kryer në pastrimin e plehrave në një breg lumi. Por siç thekson kryeministri kjo ka ardhur nga denoncimi që është bërë në portalin për bashkëqeverisje me qytetarët.

Në njëfarë mënyre Rama me pamjet “thumbon” sërish gazetaren italiane Alice Martinelli, e cila një muaj më parë realizoi një reportazh për emisionin “Le Iene” në Bulqizë, ku shfaqen fëmijë që punojnë për të nxjerrë krom. 

Pasi Rama i quajti “kazan", gazetarja reagoi duke thënë  se: Kryeministrit i intereson kjo, por realiteti është një tjetër. Ndërsa me këtë video Rama i tregon gazetares “realitetin” në Shqipëri. 

Postimi i plotë:

A e do Shqipërinë siç e dua edhe unë? Padiskutim po! A do edhe ti, si edhe unë, që Shqiperia të bëhet më e mirë më shpejt? Padyshim po! A e di që edhe ti ke në dorë të bësh më shumë për Shqipërinë që duam? Nëse dyshon tek mundësia jote, shikoje këtë shembull të thjeshtë për çka mund të bëjmë së bashku.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas rrahjes në Rinas, banorët i dhunojnë dhe pronën në Gjirin e Lalzit biznesmenit libanez
Buxheti i vitit 2018, Kryemadhi: Shteti nuk ka dhënë asnjë mbështetje për fermerët, ja çfarë propozon LSI »
Article Logic
Execution time: 0.014414072036743
array(1) { ["section"]=> string(89) "rama-ironizon-serish-gazetaren-italiane-keto-pamje-tregojne-shqiperine-tjeter-video-99546" }