Rama kërkon urgjent legalizimin e portaleve, Afrim Krasniqi ‘i mbyll gojën’ me këtë koment

Publikuar tek: politike, më 11:47 11-10-2018 Rama kërkon urgjent legalizimin e portaleve, Afrim Krasniqi ‘i mbyll gojën’ me këtë koment Afrim Krasniqi, politolog

Ky është një nga ato komente që nëse do i ishte bërë në konferencë live, me siguri kryeministri Edi Rama do e kishte braktisur fare konferencën.

 

Rama la afat deri të hënën për çdo portal “fantazmë” që të regjistrohet në QKB. Ndërkaq, politologu Afrim Krasniqi, entuziazt për këtë nismë, i kujton Ramës edhe ERTV-në.

“Regjistrim i medieve / i portaleve online? Vendim i vonuar dhe i mirëpritur. Në pritje deri të hënën të shoh vendimin e regjistrimit edhe për ERTV kanalin televiziv të vetë kryeministrit, licencën, buxhetin, stafin dhe adresën! Koha për transparencë për çdo“kazan”, përfshirë ERTV”, shkruan Krasniqi.

43660702_2085664665080183_3197651156721467392_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0051259994506836
array(1) { ["section"]=> string(94) "rama-kerkon-urgjent-legalizimin-e-portaleve-afrim-krasniqi-i-mbyll-gojen-me-kete-koment-137418" }