Rama mburret me Tepelenën: Dje kishte vetëm dhera e pluhur

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:40 09-08-2016 Rama mburret me Tepelenën: Dje kishte vetëm dhera e pluhur

Në kuadër të “programit rilindas”, kryeministri Edi Rama publikon këtë foto nga Tepelena ndërsa shkruan se ky qytet deri dje kishte vetëm dhera e pluhur ndërsa sot i shërben turizmit kulturor.

“#RilindjaUrbane në Tepelenë. Aty ku deri dje kishte vetëm dhera e pluhur dhe kalaja e famshme ishte e rrethuar nga çibanët prej hekuri e betoni, sot falë programit kombëtar të Rilindjes Urbane, jo vetëm ka një hapësirë publike për njerëzit, po është hapur edhe një perspektivë e bukur për turizmin kulturor#ShqipëriaeGjeneratësTjetër”, shkruan Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10419392585754
array(1) { ["section"]=> string(63) "rama-mburret-me-tepelenen-dje-kishte-vetem-dhera-e-pluhur-49208" }