Rama me ‘’drandofill’’ në xhaketë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:26 04-05-2015 Rama me ‘’drandofill’’ në xhaketë

Edi Rama ka qenë dje në Shkodër, ku ka prezantuar kandidaten e majtë për këtë bashki, Keti Bazhdarin, por njëkohësisht edhe ka përuruar nisjen e punës për stadiumin e ri ‘’Loro Boriçi’’. Ajo që ra dje në sy, detaje që Rama nuk i lë t'i shpëtojnë, është xhaketa e tij.  Jo ngjyra dhe prerja, por xhepi i vogël majtas, i parashikuar për shami dhe në raste të veçanta edhe për lule. Kryeministri ka vendosur një trëndafil, lulen që simbolizon Shkodrën, një ish-simbol edhe i partisë së tij. Nuk dihet se kush ia ka dhuruar, në momentin që hyri në stadium, por trëndafili ka rezistuar deri në mbyllje të fjalës së Ramës në xhep të xhaketës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Princi William dhe Dukesha Kate bëhen me vajzë
Shefi i Krimeve në Kukës kërcënon protestuesit me armë »
Article Logic
Execution time: 0.015899181365967
array(1) { ["section"]=> string(35) "rama-me-drandofill-ne-xhakete-10306" }