Rama-Meta 45 minuta në kryesinë e Kuvendit, negociojnë për zgjedhjet

Publikuar tek: politike, më 09:00 31-03-2015 Rama-Meta 45 minuta në kryesinë e Kuvendit, negociojnë për zgjedhjet Edi Rama e Ilir Meta

Kryeministri Rama dhe kreu i lSI Ilir Meta kanë zhvilluar një takim në kryesinë e Kuvendit.

Takimi ka zgjatur rreth 45 minuta dhe mësohet se në fokus kanë qenë bisedimet e negociatave para zgjedhjeve.

Më herët krerët e partive PS-LSI kanë thënë se do të dalin me kandidaturat e tyre zyrtare më 1 prill. Ditën e djeshme Rama bëri alenacë me PDIU-në, partinë e Shpëtim Idrizit si dhe ftoi FRD-në e Bamir Topit t'i bashkohet alencës.

Për momentin e vetmja kandidaturë zyrtare për Bashkinë e Tiranës është ajo e kandidatit të pavarur Gjergji Bojaxhi. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjiknuri: Dialog me SHELL për kërkimin e naftës e gazit në zonën e Shpiragut
Ristani: Rama mbante ne sirtar dokumentin për Frrokun, e arrestuan pas dëshmisë në favor të Metës »
Article Logic
Execution time: 0.013906955718994
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-meta-45-minuta-ne-kryesine-e-kuvendit-negociojne-per-zgjedhjet-7408" }