Rama ndalet në Lanabregas, poston video me 150 fëmijë rom

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:10 26-01-2018 Rama ndalet në Lanabregas, poston video me 150 fëmijë rom

Kryeministri Edi Rama ka postuar këtë mëngjes një video nga nisma e re e strukturave të shëndetësisë, vaksinimi i fëmijëve të komunitetit rom.

Rama ka postuar një video nga ky proces në pranë banesave sociale të Lanabregasitdhe garanton se nisma do të shtrihet edhe pranë komuniteteve të tjera në gjithë vendin.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga Programi për Kujdesin Shëndetësor në Komunitet që ka nisur me vaksinimin e 150 fëmijëve rom pranë banesave sociale të Lanabregasit për të vijuar më tej me çdo grup e komunitet në nevojë në të gjithë Shqiperinë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019747972488403
array(1) { ["section"]=> string(63) "rama-ndalet-ne-lanabregas-poston-video-me-150-femije-rom-107977" }