Rama nuk “ua kursen” gazetarëve: Duhet të kërkoni falje për llumin që hodhet për Saimir Tahirin

Publikuar tek: politike, më 22:11 08-11-2018 Rama nuk “ua kursen” gazetarëve: Duhet të kërkoni falje për llumin që hodhet për Saimir Tahirin

Mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Real Story” Kryeministri Edi Rama u ka vënë në dukje gazetarëve se kërkuan arrestimin e Saimir Tahirit, por tani që Gjykata e Katanias mbylli hetimet për të duhet të kërkojnë falje.

“Ju kerkuat arrestimin e Saimir Tahirit. Gjykata e Katanias mbylli hetimet per te, jeni ju qe duhet te kerkoni falje per llumin qe hodhet”, tha Rama.

Gjithashtu kryeministri u shpreh se mazhoranca nuk mund të lejonte arrestimin e Saimir Tahirit vetëm prej llumit që ka dalë nga legeni i opozitës.

“Prokuroria e Katanias ka hetuar nese Tahiri ka pasur lidhje me ate grup. Gjykata vendosi qe nuk ka lidhje. Ne kemi vepruar shume  mire qe nuk kemi lejuar arrestimin”, deklaroi Edi Rama.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « S’përmbahet Berisha: Racistët primitivë grekë përdhosën sot Shqipërinë, dënoj heshtjen e Tiranës dhe Athinës
Foto me trafikantin e 60 kg heroinë, reagon PD: Lajme nga portale që sponsorizon qeveria »
Article Logic
Execution time: 0.024637937545776
array(1) { ["section"]=> string(99) "rama-nuk-ua-kursen-gazetareve-duhet-te-kerkoni-falje-per-llumin-qe-hodhet-per-saimir-tahirin-140814" }