Rama paralajmëron kryebashkiakët: Nuk kam dashur të publikoj emra

Publikuar tek: barometri, më 08:18 21-06-2018 Rama paralajmëron kryebashkiakët: Nuk kam dashur të publikoj emra

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kordinatorët e platformës së bashkëqeverisjes Shqipëriaqëdua.com.

 

Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se disa vende të tjera kanë shprehur interesimin për të vizituar zyrën e bashkëqeverisjes për të parë funksionimin e platformës.

“Po i afrohemi 12 mijë rasteve nga dita e lindjes se platformës. Kemi 10 mijë raste  të përfunduara ndërsa të tjerat janë ende në proces.

Fatkeqësisht nuk jemi në lartësine e duhur kur vjen puna tek njësitë vendore, pasi bashkitë nuk përgjigjen në kohë.

Është për tu ardhur keq sepse janë institucionet që ndodhen më pranë njerëzve. Kemi konflikte me njerezit për çëshjet që kanë të bëjnë me njësitë vendore. Nuk kam dashur të publikoj drejtpërdrejt emrat e bashkive dhe të kryetarëve, Nga sot e tutje do të duhet ta llogarisin se do të ballafaqohen për përgjgjet që nuk i kthejnë qyetetarëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027184963226318
array(1) { ["section"]=> string(71) "rama-paralajmeron-kryebashkiaket-nuk-kam-dashur-te-publikoj-emra-125191" }