Rama pas kafes, qetë-qetë në këmbë me Ruçin, Ahmetajn dhe Braçen shkojnë te Meta

Publikuar tek: politike, më 11:15 26-02-2016 Rama pas kafes, qetë-qetë në këmbë me Ruçin, Ahmetajn dhe Braçen shkojnë te Meta

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Gramoz Ruçi, ministri i ri i Financave Arben Ahmetaj dhe deputeti Erion Braçe, kanë marrë rrugën në këmbë drejt vilës qeveritare ku pritet të zhvillohet takimi i përjavshëm me krerët e aleancës qeverisëse.

Para pak minutash Rama dhe Meta konsumuan edhe një kafe në shoqërinë e njëri tjetrit pas konferencës për shtyp.

Sakaq, pas këtij takimi mes krerëve të aleancës pritet edhe mbledhja e Byrosë pas kërkesës së PS për masën disiplinore ndaj tre deputetëve, Gent Strazimiri, Albina Deda dhe Bedri Hoxha  të cilët qëlluan me vezë në seancën parlamentare të ditës së djeshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet Ilir Meta për incidentet e djeshme në Kuvend: Duhet të marrë fund, akte aspak të pranueshme
Tre rebelët e Partisë Socialiste, si pritën Blushi, Hafizi dhe Kopliku që situata të qetësohej në Kuvend »
Article Logic
Execution time: 0.022346019744873
array(1) { ["section"]=> string(84) "rama-pas-kafes-qete-qete-ne-kembe-me-rucin-ahmetajn-dhe-bracen-shkojne-te-meta-33591" }