Rama përjashton live këshilltarët socialistë në Kukës: Keni humbur të drejtën

Publikuar tek: barometri, më 08:34 01-04-2018 Rama përjashton live këshilltarët socialistë në Kukës: Keni humbur të drejtën

Kryeminstri Edi Rama në konferencë

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së sotme dënoi ashpër dhunën e ushtruar në protestën e Rrugës së Kombit.

Gjatë fjalës së tij, e cila ishte me tone mjaft të ashpra, Rama ka marrë dhe vendimin e papritur duke larguar nga partia të gjithë këshilltarët socialistë në Kukës që iu bashkuan protestës së sotme.

“Çdo këshilltar socialist i Bashkisë së Kukësit që ka ngritur dorë qorrazi apo hapur e ka humbur po sot të drejtën që të jetë pjesë e familjes tonë politike. Rruga e Kombit i ka kushtuar shumë shtrenjtë shqiptarëve dhe rrezikon nëse përdoruesit nuk kontribuojnë. Kjo mirëmbajtje do të kryhet për 30 vjet me rradhë”- u shpreh Rama i revoltuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.070131063461304
array(1) { ["section"]=> string(83) "rama-perjashton-live-keshilltaret-socialiste-ne-kukes-keni-humbur-te-drejten-115256" }