Rama poston në ‘’FB’’ kërpudhën, shpërthejnë komentet për simbolikën (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 08:06 14-01-2016 Rama poston në ‘’FB’’ kërpudhën, shpërthejnë komentet për simbolikën (FOTO)

Është dashur një veprim i kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme që të ndezë komentet në rrjetet sociale në lidhje me një postim të tij, domethënës.

Ai ka ndryshuar foton e ‘’Cover’’-it të profilit të tij në Facebook, duke vendosur kërpudhën e tij me dy ngjyra të Kryeministrisë: kuq e blu.

Nryshimi është bërë pikërisht dje, teksa po diskutohej për Reformën në Drejtësi, e po kërkohet një consensus me demokratët për draftin e ndryshimeve kushtetuese.

Madje mbrëmë u aludua për një krisje të re Rama-Meta, pas anullimit të përfolur të takimit të tyre të zakonshëm, i cili u finalizua në darkë vonë.

Megjitahtë Neësbomb.al mësoi dje se Komisionit të Venecias do t’I shkojnë tri drafte: i PS-së, i PD-së dhe ndryshimet propozuar nga LSI.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekskluzive/ Nuk ka konsensus për drejtësinë, ‘Venecias’ i shkojnë të tre draftet e partive
Pas 2 orësh takim mbrëmë, Rama shkon te Kryesia e Kuvendit për të takuar sërish Metën »
Article Logic
Execution time: 0.02739405632019
array(1) { ["section"]=> string(74) "rama-poston-ne-fb-kerpudhen-shperthejne-komentet-per-simboliken-foto-29946" }