Rama prezanton transformimin e shumëpritur: Punësim real, jo më shitje për “copë buke” (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:09 14-11-2017 Rama prezanton transformimin e shumëpritur: Punësim real, jo më shitje për “copë buke” (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një projekt të ri për transformimin industrial të sektorit industrial të përpunimit të kromit në vend.

Rama thotë se ky transformim do të jetë me standarte ndërkombëtare dhe do krijojë mundësinë e një punësimi real.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë transformim të shumëpritur industrial të standardeve ndërkombëtare, që krijon kapacitet përpunues brenda vendit të kromit, punësim real e zhvillim të qëndrueshëm të sektorit (përkundër çerekshekulli shitje për një “copë buke” të materialit të papërpunuar në tregjet e huaja), ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryetarja milionere e Bashkisë së Roskovecit, reagon aktori: 14 vjet aktor mezi bleva një, tjetra për 1 vit rreshton 8 shtëpi
Donald Lu merr stafin e ambasadës amerikane dhe “ia mbath” nga Tirana, shikoni ç’po kurdis me këtë çift (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.086864948272705
array(1) { ["section"]=> string(94) "rama-prezanton-transformimin-e-shumepritur-punesim-real-jo-me-shitje-per-cope-buke-video-99472" }