Rama publikon fotografitë nga punimet për ndërtimin e parkut qendror në Elbasan

Publikuar tek: politike, më 14:29 26-02-2016 Rama publikon fotografitë nga punimet për ndërtimin e parkut qendror në Elbasan

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotografitë nga punimet që vojojnë në Elbasan për ndërtimin me standarde të larta të parkut qendror të qytetit, duke thënë se “Elbasani është një ndër qytetet pararojë në rrugën e Rilindjes Urbane”.

“Elbasani është një ndër qytetet pararojë në rrugën e Rilindjes Urbane, falë projekteve cilësore në kuadrin e një plani të bukur strategjik të zhvillimit të qendrueshëm dhe harmonik të territorit. Një ndër kantieret e financuara nga Programi Kombëtar i Rilindjes Urbane, synon ndërtimin me standarde të larta të Parkut Qendror të Qytetit”, ka shkruar Rama në faqen zyrtare në facebook. 

{gallery}parku-elbasan{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama reagon pas kërkesës së PD për përjashtim: Vezokratët ndjehen të fyer?! Ndjesë po...
Salianji kallëzon në Prokurori Dallëndyshe Bicin dhe disa drejtorë e nëndrejtorë të Policisë »
Article Logic
Execution time: 0.031410217285156
array(1) { ["section"]=> string(85) "rama-publikon-fotografite-nga-punimet-per-ndertimin-e-parkut-qendror-ne-elbasan-33610" }