Rama publikon foton e Air Albania, ja si duket avioni me flamurin shqiptar

Publikuar tek: barometri, më 08:09 15-08-2018 Rama publikon foton e Air Albania, ja si duket avioni me flamurin shqiptar

Mbrëmjen e sotme Kryeministri Edi Rama ka publikuar foton e “Air Albania”, kompania e cila do të nisë fluturimet nën logon e flamurit shqiptar.

 

Investimi i përbashkët i kompanisë shqiptare MDN Investment, me gjigandin “Turkish Airlines” krijohet me qëllimin të bëjë fluturimet e para transatlantike.

MDN Investment, me pronar Presidentin e ekipit të Flamurtarit Sinan Idrizi, u rregjistrua në maj të këtij viti dhe nuk asnjë përvojë apo eksperiencë të mëparshme në fluturimet ajrore.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.049418926239014
array(1) { ["section"]=> string(80) "rama-publikon-foton-e-air-albania-ja-si-duket-avioni-me-flamurin-shqiptar-131156" }