RAMA publikon FOTON, shikoni si shtrëngon duart me Presidentin TRUMP në Bruksel

Publikuar tek: politike, më 11:20 12-07-2018 RAMA publikon FOTON, shikoni si shtrëngon duart me Presidentin TRUMP në Bruksel Rama-Trump

Kryeministri Edi Rama sapo ka publikuar “FOTON E DITËS” me Presidentin e SHBA Donald Trump.

Për të gjithë spektikët të cilët ende kanë parasysh deklaratat e kryeministrit tonë për Presidentin e zgjedhur të amerikanëve, siç mund ta shikoni ky i fundit s’i mban aspak mëri dhe me shumë mundësi as nuk e ka lexuar ndonjëherë atë që ka thënë Rama.

Të dy liderët shfaqen duke shtrënguar duart në samitin e NATO-s në Bruksel.

Ditën e djeshme Rama tha nga Brukseli se është vlerësuar pozitivisht.

“ Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e Aleancës; rritjen e buxhetit të mbrojtjes; pjesëmarrjen me 13% të trupave të veta në frontet e përbashkëta; qasjen aktive kundër terrorizmit dhe ektremizmit të dhunshëm”, u shpreh kryeministri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023248910903931
array(1) { ["section"]=> string(85) "rama-publikon-foton-shikoni-si-shtrengon-duart-me-presidentin-trump-ne-bruksel-127648" }