Rama publikon Muzeun Arkeologjik në Durrës, i vërsulen komentuesit: A harrove ç’ka bërë Vangjush Dako?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:30 25-09-2017 Rama publikon Muzeun Arkeologjik në Durrës, i vërsulen komentuesit: A harrove ç’ka bërë Vangjush Dako?

Këtë mëngjes kryeministri Edi Rama ka publikuar në facebook një video të Muzeut Arkeologjik në Durrës.

Sipas shefit të qeverisë, pas ndërhyrjes në këtë institucion numri i vizitorëve dhe të ardhurave është rritur.

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të rilindjes së Muzeut Arkeologjik në Durrës, ku nga zero vizitorë e zero të ardhura në 2013, pas restaurimit dhe çeljes për publikun më 2015, është vizituar mesatarisht nga 8,334 vizitorë çdo vit, duke gjeneruar edhe mbi 3 milionë lekë të ardhura”, shkruan Rama.  

Por, kjo video nuk është pritur edhe aq mirë nga komentuesit, të cilët e kanë sulmuar duke i kujtuar se kryebashkiaku Vangjush Dako ka betonizuar pjesën më të madhe të qytetit.

 

 d.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068609714508057
array(1) { ["section"]=> string(105) "rama-publikon-muzeun-arkeologjik-ne-durres-i-versulen-komentuesit-a-harrove-c-ka-bere-vangjush-dako-93542" }