Rama qetëson Bashën dhe gjithë shqiptarët: I kemi marrë të gjitha masat për përmbytjet

Publikuar tek: politike, më 20:03 30-11-2017 Rama qetëson Bashën dhe gjithë shqiptarët: I kemi marrë të gjitha masat për përmbytjet

Kryeministri Edi Rama, duke replikuar me kreun e opozitës Lulzim Basha, ka qetësuar atë dhe të gjithë shqiptarët duke deklaruar se janë marrë të gjitha masat e mundshme për të përballuar situatën e përmbytjeve.

Rama ka thënë se kjo situatë ishte e parashikuar ndaj në këto momente të gjitha strukturat e emrgjencave janë të angazhuara në terren.

Megjithatë situata aktualisht duket tepër alarmante në të gjithë vendin, vetëm në ditën e parë të rreshjeve masive.

“Këto përmbytje janë të parashikuara, prangaj kemi marrë çdo masë të mundshme për ta përballuar këtë vështirësi. Kjo vështirësi nuk përballohet me teatër. Tani që po flasim të gjitha forcat janë të angazhuara. Dhe përsa i përket shërbimit të kujdesit shëndetësor aty ku është i ofrueshëm, është në gatishmëri. Prandaj për të qenë i qetë Lulzim, kemi marrë të gjitha masat për ta përballuar këtë situatë’, u shpreh Rama në parlament.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hutimi i Bashës me shifrat, Erion Braçe e ofendon rëndë: O bo*e mos më shih mua, por mëso tabelën e shumëzimit
Përmbytja e autostradës Tiranë-Durrës, ushtria zbarkon në terren »
Article Logic
Execution time: 0.034689903259277
array(1) { ["section"]=> string(92) "rama-qeteson-bashen-dhe-gjithe-shqiptaret-i-kemi-marre-te-gjitha-masat-per-permbytjet-101405" }