Rama qetëson bizneset: Nuk ka rritje taksash, vetëm 52 prej tyre do të përjashtohen nga skema e TVSH-së

Publikuar tek: ekonomi, më 11:09 30-10-2017 Rama qetëson bizneset: Nuk ka rritje taksash, vetëm 52 prej tyre do të përjashtohen nga skema e TVSH-së

Kryeministri Edi Rama ka qetësuar të gjithë duke thënë se nuk ka rritje taksash por vetëm disa ndryshime të vogla që i shërbejnë vetë qeverisë.

‘Sa i përket paketës së re fiskale, nuk ka rritje taksash për kompanitë dhe popullsisë, ka vetëm ndryshime të vogla në funksion të filozofisë sonë”, u shpreh Rama në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste të mbajtur paraditen e sotme.

Po ashtu, shefi i qeverisë dha edhe lajmin e mirë për 52 kategori të bizneseve që do të përjahtohet totalisësht nga TVSH-ja.

“Do të përjashtohen totalisht nga tatimi mbi vlerën e shtuar i 52 katogorive të mjeteve të peshkimit, kërkesë e industrisë së peshkimit që gjatë këtij 4 vjecari ka njohur progres dhe ka treguar se kemi potencial të madh”, tha kryeministri. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024461984634399
array(1) { ["section"]=> string(107) "rama-qeteson-bizneset-nuk-ka-rritje-taksash-vetem-52-prej-tyre-do-te-perjashtohen-nga-skema-e-tvsh-se-97691" }