Rama risjell plehrat në Kuvend, por shikoni si bombardonte në 2011-ën Twitterin: Kjo është tradhti kombëtare

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:34 18-09-2017 Rama risjell plehrat në Kuvend, por shikoni si bombardonte në 2011-ën Twitterin: Kjo është tradhti kombëtare

Në Kuvendin e Shqipërisë pritet që javët e para të punës së qeverisë Rama 2 të mandatuar me 74 deputetë, të futet për miratim projektligji për importin e mbetjeve, një projektligj i kundërshtuar fort dhe i shoqëruar me protesta në vend.

Në kalendarin e punimeve të Kuvendit, përgjatë periudhës 18 shtator-13 tetor 2017, një nga ligjet që do të kthehen për t’u votuar është edhe ai i “menaxhimit të integruar të mbetjeve”., thënë ndryshe dekret që ktheu  ish-Presidenti Bujar Nishani.

Për ta miratuar duhen 71 vota por siç të gjithë e dimë, Rama tanimë e tejkalon këtë shifër dhe askush nuk mund ta pengojë veç qytetarëve të këtij vendi.

Shoqëria civile paralajmëron protesta masive por ndërkohë hidhini një sy postimeve të Ramës në Twitter, në vitin 2011, atëhere kur ishte në opozitë dhe kur e cilësonte miratimin e ligjit të mbetjeve një tradhti kombëtare.

edi1.png

 edi2.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-ministri i LSI i futet Ramës në makinë, arsyeja do t’ju shkrijë së qeshuri (FOTO)
Debati për Prek Calin, ish-deputeti bën një thirrje të guximshme: Ngrihuni të gjithë malësorë e veriorë… »
Article Logic
Execution time: 0.054044961929321
array(1) { ["section"]=> string(112) "rama-risjell-plehrat-ne-kuvend-por-shikoni-si-bombardonte-ne-2011-en-twitterin-kjo-eshte-tradhti-kombetare-92756" }