Rama: Rrespektoj çdo semafor, edhe makina ime bllokohet në trafik

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:16 05-04-2016 Rama: Rrespektoj çdo semafor, edhe makina ime bllokohet në trafik

Kryeministri Edi Rama gjtë prezantimit të projektit të sheshit Skënderbej përkrah kryebashiakut Veliaj u shpreh se makina e tij respekton çdo semafor dhe ka ngecur në trafik disa herë, por kjo është pjesë e çmimit që duhet të paguajme.

Kryeministri ironizoi kryetarin e opozitës për të cilin the se ndryshimet që i bëri sheshit, e bënë bustin e Skënderbeut të dukej si polic trafiku për makinat e Tiranës.

Rama mori shembull kryeqytetet si Parisi dhe Londra  duke thënë se në të gjitha rastet, nëse ka këmbësor  edhe jashtë vizave të bardha makina është ajo që ndalon përpara këmbësorit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Obama-mania”, Veliaj e gjen sërish foton të gatshme në SHBA
Dedikimi prekës i depuetit demokrat për vajzën 15 vjeçare: E bukura ime, e pres të më qortosh... »
Article Logic
Execution time: 0.022695064544678
array(1) { ["section"]=> string(69) "rama-rrespektoj-cdo-semafor-edhe-makina-ime-bllokohet-ne-trafik-36875" }