Rama: S’kam fjet gjithë natën mbrëmë, u ndjeva keq për Saimirin...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:39 18-10-2017 Rama: S’kam fjet gjithë natën mbrëmë, u ndjeva keq për Saimirin...

Përgjimet e Habiljave ku përfshihej edhe emri i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, kanë tronditur politikën e mbarë opinionin publik.

Kryeministri Edi Rama kërkoi zbardhjen e të vërtetës deri në fund ndërsa fotografi i Kuvendit, Agim Rama i ka lënë një koment në formë letre ku i shpreh gjithë shqetësimin e tij dhe i rrëfen se nuk e ka zënë gjumi mbrëmë.

LETRA E PLOTË E AGIM RAMËS:

I dashur kryeminister.Sinqerisht nuk kam fjet gjithe naten ashtu sic mund te mos ken fjetur dhe shume te tjere qe e duan kete vend. Qe duan feminjet e tyre te rriten pa vese.qe kerkojne integrim. Sinqerisht ndiehemi keq kur degjojme lajme te tilla. Sinqerisht u ndieva keq dje edhe per Saimirin kur dy trafikant pergejojne nje djale te ri qe mesa e johe une e do kete vend porsi ne te tjeret qe jetojme me djersen e ballit. U ndieva keq dje kur nje drejtues komisioni intregimi ofendon Ministrin e ketij vendi duke e qujtur rrugac. Vazhdo perbaltia ne kore. Gjithe halli esht tepsia. E mori Rama pervete. Me te vertet e moret.por e dha verdikti popull. Ky populle me te vertet ka te varfere.por eshte populle me i mencuri ne bot. Voten ne cdo rast e ka dhene ne drejtimin e duhur po te tjere e kane spostuare si u ka dash qefi. Edhe mua me jane afruare para kur kam qene komisioner.kryetare qendre votimi.por kam qendru ne krahun e ligjit per te rujture fytyren time. Kam pes dekada qe kam rru me ndere e djersen e ballit kudo qe kam punu. Sot kam nje motiv me shume per te verteten. Edhe ky komunikim i drejtpersedrejti me kryeministrin e vendit tim me jep shpres se ky vend do behet.po qe te behet duhet me shume besim nga njerezit tek kjo qeverisje e re. E kam thene kudo qe Edi Rama do te beje shtet. Po eshte detyre jona te denancojme njerezit tone qe ulen ne cdo sofere per te henger buke. Sejcili nga ne te tregoi sesi nje polic ka ndertu nje vile lluksoze.nje rojtare pyelli gjithadhtu.nje mjek klinik private meqe sherbimi informativ merret me pune te medha. Nuk e di kush e mbjelle drogen.kush e shet.kush ka fabrikm mallrash.kush e ngren traun e doganes. Pashe ne takimin tuaj tek kompleksi njerez te LSI-se qe kishin ardhur me henger buke ne sofren tone. Po te ishin njerez te ndershem hallolle. Po kane vila z. Kryeminister.kane vende kyce akoma. Ket nuk mund ta pranojme.Duhet te ndahemi nga garuzhda edhe mes nesh garuzhdaxhijte duhet te largohen. Di edhe nga rradhet tona qe kishin funksione e kur ju kerku padtertia e figures shkune e u punesune ke bashkia ke lali Eri. Pa ju lodhur se lexuari "nje dallg me mbeturina qe prrojte"kane derguare ne vite ne detin e trazuare vazhdon te hidhet mbi qeverisjen e Re. Mbajeni forte timonin se shume shpejt gjithcka do pastrohet. E verteta vonon por nuk gabon.Po u vjen ora te keqinjeve dhe te gjithe jane bashkuare ne kore per ta mbytur zerin e se vertetes..Kam shume besim tek forca juaj Kam vite qe ju ndjek nga afere si fotoreporter dhe ju kam suvejuar ne cdo drejtim Suksese..Forc e kurajo per Shqiprine qe Duam. Me respekt.Agim Rama

agim.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.053344964981079
array(1) { ["section"]=> string(67) "rama-s-kam-fjet-gjithe-naten-mbreme-u-ndjeva-keq-per-saimirin-96296" }