Rama shfaqet me Kadarenë në mbledhjen e Asamblesë së Kombeve të Bashkuara (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:22 19-09-2017 Rama shfaqet me Kadarenë në mbledhjen e Asamblesë së Kombeve të Bashkuara (FOTO)

Ditën e sotme kreu i qeverisë, Edi Rama dhe Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ishin të pranishëm në ceremoninë hapëse të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara.

Në punimet e kësaj mbledhje, Rama dhe ministri Jashtëm Bushati, ishin të shoqëruar nga vajza e shkrimtarit Ismail Kadare, Besiana Kadare. Vajza e shkrimtarit të madh prej disa kohësh shërben si përfaqësuese e përhershme e Shqipërisë në Kombet e Bashkuara, në New York.

Foton e ka shpërndarë vetë Besiana, ku ajo shfaqet e ulur në krahun e majtë të kryeministrit Rama.

Më poshtë foto:

21905316_10210924305485667_1608513759_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01263689994812
array(1) { ["section"]=> string(84) "rama-shfaqet-me-kadarene-ne-mbledhjen-e-asamblese-se-kombeve-te-bashkuara-foto-92913" }