Rama shkruan për takimin me Princin e Emirateve por...i ngatërron emrin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:18 14-04-2015 Rama shkruan për takimin me Princin e Emirateve por...i ngatërron emrin Postimi i kryeministrit Rama në Facebook

Kryeministri Rama ka publikuar sot disa foto realizuar ditën e djeshme gjatë takimit me Princin e Kurorës të Emirateve të Bashkuara Arabe, veçse...emrin nuk ia ka shkruar saktë.

“Dje me Princin e Kurorës të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan”, shkruan Rama duke harruar shkronjën “m” në emrin e Princit, pasi emri i saktë i tij është Mohammed bin Zayed Al Nahyan.

Kjo nuk është hera e parë në fakt që Rama bën lapsuse nga faqja e vet zyrtare (përpos "fanatizmit" të tij ndaj drejtëshkrimit të gjuhës shqipe) veçse në këtë rast, lapsusi i Ramës ka një tjetër ndjeshmëri pasi personalitet arabe janë shumë të vëmendshëm ndaj titujve dhe emrave të tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025059938430786
array(1) { ["section"]=> string(74) "rama-shkruan-per-takimin-me-princin-e-emirateve-por-i-ngaterron-emrin-8699" }