Rama: Shpifësat do ftohen në gjyq të sjellin prova ose të paguajnë

Publikuar tek: barometri, më 08:15 18-10-2018 Rama: Shpifësat do ftohen në gjyq të sjellin prova ose të paguajnë

Kryeministri Edi Rama insiton në përballjen e atyre që i quan shpifës me drejtësinë.

 

Në një tëit të fundit, vetëm pak orë pas një padie të re nga Taulant Balla, i cili akuzon për kallëzim të rremë dhe shpifje kreun e PD-së Lulzim Basha dhe deputetin Ervin Salianji.

"Ti duhet të faktosh pse është shpifje"! Autori i kësaj thënie të ditës quhet Analist (Shpifës me pagesë). Pra, ky paguhet për të shpifur e unë duhet të provoj që Shpifësi shpif! JO! Barrën e provës e ka akuzuesi, prandaj shpifësat do ftohen në gjyq të sjellin prova ose të paguajnë”, shkruan Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.047038078308105
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-shpifesat-do-ftohen-ne-gjyq-te-sjellin-prova-ose-te-paguajne-138217" }